נגישות אתרים והנגשת מסמכים

אנו מספקים מבחר של שירותים בתחום הנגישות באינטרנט

אם אתה בעל עסק שיש לו אתר תדמיתי או חנות אונליין או אתה מפתח אתרים, יש לנו שירותים ופתרונות עבורכם שיסיעו לכם לעמוד בתקנות נגישות השירות הנוגעות לאתרי אינטרנט. אנחנו יכולים לבדוק ולבחון את האתר ולהצביע על כל מה שטעון שיפור מבחינת נגישות האתר, אנחנו מנגישים אתרים בפועל, אנחנו מעבירים הדרכות עבור מפתחים, מעצבים ומנהלי אתרים. חשוב לזכור שגם מסמכים להורדה הנמצאים באתר צריכים לעמוד בתקנות הנגישות.

מהי נגישות?

נגישות היא התאמה של הסביבה לאדם, כל האדם, גם אם יש לו מגבלה. התאמה יכולה להיות באמצעות שינוי בסביבה, שימוש עזרים מכנים או טכנולוגיה או שילוב של הדברים.

אדם שיש לו מגבלה של תנועה ואינו יכול ללכת משתמש בכיסא גלגלים, זה עזר מכני שמאפשר לו להיות נייד ויותר עצמאי. אבל גם לכיסא יש מגבלות, התאמת הסביבה ע"י התקנת שיפועים לאנשים בכסאות גלגלים, מנגישה את הסביבה לאותו אדם.

נגישות דיגיטלית

נגישות דיגיטלית הוא נושא הכולל בתוכו הנגשת אתרים והנגשת מסמכים אשר נקראים במחשב, כמו מסמכי וורד, מצגות פאואר פוינט, גיליות אקסל ומסמכי PDF (אדובי אקרובט).

W3C הוא קוּנְסוֹרְצְיוּם האינטרנט העולמי, מספר ארגונים וקבוצות המשתפים פעולה להגדרת סטנדרטים באינטרנט. סטנדרטים אלה מאפשרים את התקשורת הגולובלית בין כל האנשים המחשבים והשרתים שיוצרים את האינטרט.

ארגון ה-W3C קבע קווים מנחים להנגשת אתרים והתאמת לאנשים עם מוגבלות הידועים כ-WCAG.

בישראל קיים חוק המחייב אתרי אינטרנט להיות מונגשים, נקבע אף תקן ישראלי, ת"י 5568, להנגשה. תקן זה למעשה מאמץ את הנחיות WCAG 2.0 להנגשה ברמה AA.

מי צריך להנגיש?

החל מ-26 באוקטובר 2020 רק עוסק פטור, פטור מהנגשת האתר שלו.

עד אוקטובר 2020:

  • גם מי שהמחזור העסקי שלו קטן מ-300,000 ש"ח בשנה פטור מהנגשת אתר.
  • עסק שהמחזור שלו קטן מ-1,000,000 ש"ח בשנה, והאתר שלו החל לפעול לפני אוקטובר 2017 – פטור מהנגשת האתר, אבל דרכי ההתקשרות עם בית העסק, לצורך קבלת שירות, צריכות להיות מפורסמות בצורה נגישה באתר שלו או באתר אחר.
  • יוצא דופן (ותמוה במקצת) הוא הפטור מהנגשת סרטי וידאו, רק רשות ציבורית או עסק עם מחזור של 5 מיליון ש"ח בשנה, מחויב בהנגשת וידאו.

המחזור הכספי נמדד לפי מחזור ממוצע בשלוש שנות המס האחרונות שלפני מועד הבדיקה, שבהן לא היה המחזור שווה ל-0.

לקריאה של תקנה 35 לתקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות